X KonferencjaCE “Nowa Europa – Jaka będzie Unia przyszłości?”

Wydarzenia w ramach
Centrum Debaty Publicznej CE UW:

Jubileuszowa konferencja społeczności CE odbyła się 22.04.2016 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Składała się z 3 paneli dyskusyjnych oraz z  wykładu inauguracyjnego.

1. Wystąpienie inauguracyjne – Jarosław Bobko (Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego)
  2. I panel: Czy mamy jeszcze coś wspólnego? Jak zmieniają się idee i wartości w państwach Europy?” – Bogdan Góralczyk, Krzysztof Blusz, Jacek Żakowski, Olaf Osica, Dariusz Rosati
  3. II panel: Eurosceptycy, czy euroentuzjaści? Jaka powinna być strategia Polski w Unii

Europejskiej? – Adam Szłapka, Robert Winnicki, Jacek Protasiewicz, Janusz Piechociński, Marek Wróbel

1. III panel: Dla kogo Europa? Jak godzić wolność z bezpieczeństwem wewnętrznym? – Anna Walkowiak, Jacek Bartosiak, Bogusław Pacek, Stanisław Koziej, Zbigniew Sabak, Piotr Bystrianin, Jerzy Dziewulski.

Merytoryczna dyskusja i refleksja nad losem Unii Europejskiej bogata była w ciekawe wnioski, które jasno określają wizję przyszłości Polski w unijnych strukturach.

Relacja dostępna pod linkiem: http://bit.ly/1NiBMx3

Zdjęcia: