Aktywność międzynarodowa i publikacyjna Profesor Chmielowskiej

22 września 2020

W maju br. prof. Danuta Chmielowska wybrana została na Przewodniczącą Komisji Nauki i Kultury działającej przy Europejskiej Radzie Przemysłowców Tureckich ATIK – organizacji pozarządowej działającej na arenie międzynarodowej, zajmującej się m.in. rozwojem współpracy naukowej z przedstawicielami kół gospodarczych UE oraz nawiązywaniem kontaktów handlowych i kulturalnych. Jest to organizacja z długoletnią tradycją, skupiająca członków z wielu krajów świata.

Ponadto we wrześniowym numerze „Studia  Wschodnioeuropejskie” nr 12/2020 wydawanym przez Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego ukazał się artykuł Danuty Chmielowskiej pt. „Stosunki azerbejdżańsko-ormiańskie w larach 1918-1920 w świetle opinii historyka Yakuba Mahmudowa”. Zachęcamy do lektury!