Delegacja CE UW w Turcji

26 kwietnia 2022

Delegacja CE UW na Uniwersytecie Stambulskim i Uniwersytecie Marmara

W dniach 13-17 kwietnia br. delegacja Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego  w składzie: dr hab. Kamil Zajączkowski, dr hab. Danuta Chmielowska, dr Artur Adamczyk, mgr Beata Mielcarz odbyła wizytę studyjną w Stambule. Jej celem było wzmocnienie relacji naukowych z uczelniami tureckimi, zwłaszcza w kontekście realizacji wspólnych projektów badawczych związanych z obchodami 100-lecia Republiki Tureckiej w 2023 r. i setnej rocznicy podpisania przez Polskę i Turcję Umowy o Przyjaźni  w Lozannie (23.07.1923), która z pewnymi modyfikacjami obowiązuje do dnia dzisiejszego.

Wizyta na Uniwersytecie Stambulskim (Istambul University), na Wydziale Nauk Politycznych (Faculty of Political Sciences) składała się z następujących działań:

1. międzynarodowego seminarium pt. Policy and Diplomacy: EU and Polish Perspectives on the War in Ukraine;
  2. spotkania z Dziekan Wydziału, prof. dr. Ayşegül Komsuoğlu Citipitioğlu, i prodziekanami;
  3. warsztatu roboczego z assoc. prof. dr. Özgün Erler Bayir;
  4. spotkania z przedstawicielami odpowiedzialnymi za program Erasmus Plus.

Ponadto odbyło się spotkanie delegacji CE z Kierownik Języka Polskiego i Literatury, prof. Haver Topaktas Ustuner na Wydziale Języków i Literatury Słowiańskiej (Faculty of Slavic Languages and Literatures).

W Uniwersytecie Marmara w Stambule,  delegacja CE spotkała się z przedstawicielami Faculty of Arts and Sciences (Department of Sociology), prof. dr. Nurim Tinazem i prof.dr Talipem Küçükcanem oraz  z  wicedyrektorką Biura ds. Akademickiej Współpracy Międzynarodowej UM dr Gokcen Ocal-Ozkaya. Ponadto dr hab. Danuta Chmielowska na ww. Uniwersytecie wygłosiła w języku tureckim wykład  „Polsko-tureckie relacje dyplomatyczne w okresie międzywojennym”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjazdu!