Dr Marcin Mrowicki w projekcie Symulacji Pracy Rady Unii Europejskiej ConSIMium

13 lutego 2023

W dniach 1-3 lutego dr Marcin Mrowicki koordynował zespół studentów z całej Polski w projekcie Symulacji Pracy Rady Unii Europejskiej ConSIMium

Symulacja dotyczyła przyjęcia dwóch rozporządzeń dotyczących AFIT oraz emisji CO2 przez samochody elektryczne. Studenci z całej Polski (Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Uniwersytet Gdański Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Uniwersytet Zielonogórski) przyjęli swoje role (head of state, minister, ambassador, 2 national experts, journalist) i brali udział w kolejnych spotkaniach i negocjacjach reprezentując Polskę. Stanowisko naszego kraju zostało wcześniej opracowane przez organizatorów.

Zespół interdyscyplinarny złożony był ze studentów następujących kierunków: dwóch studentów prawa oraz studenci bezpieczeństwa publicznego, międzynarodowych stosunków gospodarczych, filologii angielskiej i dyplomacji europejskiej.

Projekt miał charakter pilotażowy ale ma zostać kontynuowany zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim.