Dr Solange Maslowski wykładowcą wizytującym w Centrum Europejskim w roku akademickim 2020-2021

9 października 2020

[English below]

Centrum Europejskie zgłosiło z sukcesem kandydaturę dr Solange Maslowski do ogólnouniwersyteckiego konkursu na sfinansowanie pobytu dydaktycznego międzynarodowego wykładowcy w ramach programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP)  – projektu „Włączanie badaczy z zagranicy w dydaktykę UW”. Wyłonieni w procedurze konkursowej wykładowcy reprezentują nauki przyrodnicze, humanistyczne i społeczne i są wykładowcami w ośrodkach akademickich z Ameryki Północnej, Azji oraz Europy.

Wybór dr Solange Maslowski jako wykładowcy wizytującego ma związek z ciągłym procesem wzmacniania multidyscyplinarnego charakteru europeistyki. Przygotowane przez dr Maslowski zajęcia rozbudują komponent prawny i komponent z zakresu nauk o polityce oraz komponent społeczno-kulturowy. Przybliżą także studentom współzależności występujące w ważnych dla polityk unijnych obszarach: migracji i praw człowieka, a także wzmocnią umiejętności studentów CE w zakresie integrowania wiedzy i umiejętności z różnych obszarów wiedzy europeistycznej.

Dr Solange Maslowski jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Prawa Porównawczego Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie prowadzi studia porównawcze systemów prawnych Czech, Francji i Unii Europejskiej, co sprawia, iż ma dosyć unikalne kompetencje z tego zakresu, które Centrum zamierza wykorzystać w ramach rozwijania komponent prawnego w ramach europeistyki.

Więcej: https://www.uw.edu.pl/wykladowcy-wizytujacy-na-uw/

English version:

The European Centre has successfully submitted Dr Solange Maslowski’s candidature for the University-wide competition to finance the teaching stay of an international lecturer within the framework of the University of Warsaw’s Integrated Development Action Programme (ZIP) project 'Integrating Researchers from Abroad into the Teaching of the University of Warsaw’. The lecturers selected in the competition procedure represent natural sciences, humanities and social sciences and are lecturers at academic centres in North America, Asia and Europe.

The choice of Dr Solange Maslowski as a visiting lecturer is related to the continuous process of strengthening the multidisciplinary character of European Studies. The courses prepared by Dr. Maslowski will develop the legal component and the political science and socio-cultural component. They will also introduce students to interdependencies occurring in areas important for EU policies: migration and human rights, as well as strengthen CE students’ ability to integrate knowledge and skills from different areas of European Studies knowledge.

Dr. Solange Maslowski is a research and teaching fellow at the Institute of Comparative Law at Charles University in Prague, where she conducts comparative studies of the legal systems of the Czech Republic, France and the European Union, making her quite unique in this field, which the Centre intends to use in developing the legal component within European Studies.

More information: https://www.uw.edu.pl/wykladowcy-wizytujacy-na-uw/