Europejskie środy na Ksawerów: Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni

24 kwietnia 2017

26 kwietnia 2017 (środa) godz. 18.00
sala 109 w budynku dydaktycznym Ksawerów (al. Niepodległości 22, I piętro)

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Debaty Publicznej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Europejskie środy na Ksawerów”.

Wykład pt. „Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni – wyzwania i zagrożenia” poprowadzi Paweł Nogowicz, Prezes zarządu firmy Evercom i Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie budowy i wdrażania systemów informatycznych w sektorze publicznym i dużych przedsiębiorstwach oraz zarządzania projektami i wspomagania procesów technologiami informatycznymi.

Nasz prelegent projektował i współtworzył jedne z najbardziej zaawansowanych technicznie systemów bezpieczeństwa w Polsce. Kreował polityki bezpieczeństwa wielu firm i instytucji. Będąc ekspertem w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni pomaga zwalczać zagrożenia cyberprzestępczością, cyberterroryzmem i nielegalnym pozyskiwaniem informacji. Jest praktykiem w zakresie bezpieczeństwa publicznego i ochrony cyberprzestrzeni.

Rozwój nowych technologii, Internetu, mediów społecznościowych, społeczeństwa informacyjnego – to zadania przed którymi stanął świat w XXI wieku. W czasach gdy systemy informatyczne umożliwiają gromadzenie ogromnych ilości informacji, nadzór nad bezpieczeństwem danych jest jednym z kluczowych wyzwań. Każdy z nas posiada minimum jedno konto w serwisach społecznościowych – dla wielu osób jest to baza do zdobycia wielu informacji, które mogą być wykorzystane bez naszej zgody. Jak radzić sobie z niebezpieczeństwami związanymi z cyberprzestrzenią? Jakie są podstawowe wyzwania i zagrożenia? Czy istnieje coś takiego jak “bezpieczeństwo” w sieci? Między innymi na te pytania postara się odpowiedzieć nasz prelegent!

Fb
Zachecamy do odwiedzenia również wydarzenia na Facebook’u

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: