Europejskie środy na Ksawerów | Podejmowanie decyzji w UE

24 maja 2017 (środa) godz. 18.00
sala 109 w budynku dydaktycznym Ksawerów
al. Niepodległości 22, I piętro

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Debaty Publicznej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Europejskie środy na Ksawerów”.

Tym razem wykład pt. „Podejmowanie decyzji w UE w czasach turbulencji” poprowadzi Jarosław Pietras. Gość specjalnie przyleci na nasze spotkanie z Brukseli.
Będzie to już ostatnie spotkanie w tegorocznym cyklu.

Jak wygląda proces decyzyjny Unii Europejskiej? Czy (i jeśli tak, to w jaki sposób) zmienia się w czasach kryzysu? Jakie są największe wyzwania i zagrożenia z nim związane? To tylko niektóre z pytań, na które postara się odpowiedzieć nasz prelegent!

Jarosław Pietras w latach 1990–1992 pełnił funkcję głównego specjalisty w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. Od 1996 do 2006 pracował w Komitecie Integracji Europejskiej. W latach 1997–2004 był podsekretarzem stanu w UKIE, następnie w okresie od 1 kwietnia 2004 do 1 kwietnia 2006 sekretarzem stanu w tym urzędzie.

W latach 2004–2006 pełnił też funkcję sekretarza Komitetu Integracji Europejskiej (tzw. ministra do spraw europejskich). 1 kwietnia 2006 został sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, ale zrezygnował z tego stanowiska już 21 września 2006 roku.
W 2008 r. wygrał konkurs na dyrektora generalnego w Sekretariacie Generalnym Rady Unii Europejskiej – i pozostaje w Brukseli na tym stanowisku do dziś.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: