International Conference “Totalitarian reverberations in East-Central Europe”

11 grudnia 2018

W dniach 26-28 października 2018 r. dr Beata Górka-Winter wzięła udział w dwudniowej międzynarodowej konferencji naukowej: Special Edition of the “Disintegration and Integration in East-Central Europe”, “Totalitarian reverberations in East-Central Europe”, zorganizowanej przez Wydział Studiów Europejskich na Uniwersytecie Babeș-Bolyai, przy współpracy z Centrum Europejskim.

Na prośbę organizatorów wygłosiła mowę powitalną, a następnie uczestniczyła w dyskusjach panelowych. Odbyła również rozmowy z panią dr Laurą Herta, szefową Departamentu Studiów Międzynarodowych i Studiów Niemieckich (Department of International Relations and German Studies) oraz dyrektorem wydawniczym Studia Europaea, a także dr Adrianem Corpădeanem, adiunktem na Wydziale Studiów Europejskich. Dotyczyły one potencjalnej współpracy Centrum Europejskiego UW z Wydziałem Studiów Europejskich na Uniwersytecie Babeș-Bolyai w zakresie realizacji wspólnych badań naukowych, grantów, działalności wydawniczej oraz programu Erasmus.

Program konferencji: tutaj