Miasteczko na Styku Kultur – Cultural Hot-Spot UW

16 kwietnia 2019

Drodzy Studenci,

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, Samorząd Studentów UW oraz Welcome Point zapraszają Was do współorganizacji wyjątkowego wydarzenia: “Miasteczka na Styku Kultur – Cultural Hot-Spot UW”. Jego głównym celem jest promowanie wielokulturowości, zbliżenie do siebie osób z różnych kręgów kulturowych i integracja studentów polskich i zagranicznych.

„Miasteczko na Styku Kultur” ODBĘDZIE SIĘ 17 MAJA (PIĄTEK) NA TERENIE KAMPUSU GŁÓWNEGO UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Przewidujemy trzy rodzaje stref:

• gastronomiczną – w której będzie można skosztować potraw z odległych zakątków świata;
  • naukową – podzieloną na kilka paneli dyskusyjnych, podczas których znane osoby ze świata kultury będą dzielić się swoimi obserwacjami na temat wielokulturowości
  • informacyjną – w której przedstawiciele różnych kultur, mając do dyspozycji cały osobny pawilon, będą zapoznawać naszych gości z obyczajami i językami krajów swojego pochodzenia.

W TEJ OSTATNIEJ STREFIE CHCIELIBYŚMY WIDZIEĆ WŁAŚNIE WAS – STUDENTÓW ZAGRANICZNYCH. W związku z tym pragniemy Was serdecznie zachęcić do zgłaszania swego udziału w naszym festiwalu kultur, który daje Wam wyjątkową okazję do zaprezentowania kultury i języka Waszych krajów. To, od Was zależy, w jaki sposób będziecie to robić.

Czego od Was oczekujemy?

• uczestnictwa w spotkaniu organizacyjnym (dokładna data zostanie ustalona w najbliższym czasie);
  • obecności na wydarzeniu w dniu 17 maja między południem a wczesnym wieczorem (dokładne godziny zostało wkrótce określone). Zapewnimy Wam napoje i posiłki;
  • pomysłu na Wasze stanowiska. Potrzebne materiały zostaną Wam dostarczone.

ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O WYPEŁNIENIE NINIEJSZEGO FORMULARZA: https://wolontariat.uw.edu.pl/ankieta-wolontariusza/. Jeśli już go kiedyś wypełnialiście, wyślijcie maila na adres wolontariat@nulluw.edu.pl z informacją, że jesteście zainteresowani.

WSZYSCY WOLONTARIUSZE OTRZYMAJĄ OD NAS CERTYFIKAT UCZESTNICTWA ORAZ PAKIET GADŻETÓW.

Na zgłoszenia czekamy do 18.04 do 12.00.

Liczymy na Was

Z pozdrowieniami

Komitet Organizacyjny

Dear Students,

Volunteer Center of the University of Warsaw, UW’s Students’ Union and Welcome Point would like to invite you to participate in organizing very special event: “Miasteczko na styku kultur – Cultural Hot-Spot UW”. Its main aim is to promote multiculturalism, bring different cultures closer to each other and help integrate Polish and international students.

“Cultural Hot-Spot” WILL TAKE PLACE ON 17TH OF MAY (FRIDAY) ON UW’S MAIN CAMPUS (26/28 Krakowskie Przedmieście Street). There will be three sections:

• gastronomic – where you will be able to taste cuisines from different part of the world;
  • academic – divided into a few discussion panels during which famous people from the world of culture will share their knowledge on multiculturalism with us;
  • information – in which representatives of different cultures, having a whole pavilion at their disposal, will present characteristic customs and languages of their home countries.

WE WOULD LIKE TO INVITE YOU TO BE A PART OF THAT LAST SECTION which gives you a unique opportunity of introducing your native language and culture to other people. It is all up to you if you teach others some fun phrases of your language, show some uncommon custom or present traditional cuisine!

What do we expect from you?

• to participate in the organisational meeting (the exact date will be set soon).
  • to be available on the date of May 17th (from noon until early evening – the exact hours soon will be provided). Coordinators will provide beverages and lunch.
  • to have an idea what would you like to present on your stand. Coordinators of the event will provide necessary supplies for all of the stands.

If you are interested, please, FILL IN THIS APPLICATION FORM (check “Organisation of the “Miasteczko na Styku Kultur – Cultural Hot-Spot UW”): https://wolontariat.uw.edu.pl/volunteer-form/. If you have already filled the volunteer form, please send an email to wolontariat@nulluw.edu.pl with the information that you are interested in joining this event.

All of the students who will decide to join us and present their home culture will receive a UNIVERSITY OF WARSAW VOLUNTEER CERTIFICATE and VOLUNTEERS GIFT PACK.

Deadline for sending applications is 18.04 noon.

We count on you!

Cheers