Nowa książka prof. K.Jasieckiego

11 maja 2021

Książka prof. Krzysztofa Jasieckiego w ramach międzynarodowego projektu badawczego

Miło nam jest poinformować, że ukazała się książka pod redakcją Prof. Krzysztofa Jasieckiego pt. „CENTRAL AND EASTERN EUROPE. 30 YEARS OF CAPITALISM 1989-2019. VARIATIONS OF MARKET ECONOMY. COMPARATIVE STUDY 16 COUNTRIES OF THE REGION”.

Książka jest efektem grantu jaki otrzymało CE UW  decyzją China-CEE Institute w ramach konkursu/programu „30 Years’ Transition of Central and Eastern Europe Countries”. W skład międzynarodowego konsorcjum powołanego na użytek projektu – obok jego lidera, Centrum Europejskiego – wchodzili partnerzy zagraniczni: Centre for Economic and Regional Studies Hungarian Academy of Sciences z Węgier; Libertarian Club z Serbii; Sichuan University z Chin oraz partner krajowy: Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Celem książki było porównanie i dynamiczna analiza wybranych aspektów gospodarki rynkowej 16 państw Europy Środkowej i Wschodniej (uczestników formatu 16+1) po 1990 roku, w oparciu o indeksy wskaźników ukazujących zróżnicowane charakterystyki konkurencyjności gospodarczej, finansowania rozwoju, rynku pracy, polityki społecznej, nauki i edukacji, instytucji ekonomicznych oraz kultury gospodarczej krajów naszego regionu.

Książka jest do pobrania w formie PDF pod tym linkiem lub też w formie drukowanej w bibliotece CE UW.

CENTRAL AND EASTERN EUROPE. 30 YEARS OF CAPITALISM 1989 2019. VARIATIONS OF MARKET ECONOMY. COMPARATIVE STUDY 16 COUNTRIES OF THE REGION