Europejskie Środy na Ksawerów pt. Polska w strefie euro – za i przeciw

13 kwietnia 2018

Polska w strefie euro – za i przeciw

25 kwietnia 2018 (środa) godz. 18.00
sala 109 w budynku dydaktycznym Ksawerów (al. Niepodległości 22, I piętro)

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Debaty Publicznej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Europejskie Środy na Ksawerów pt. Polska w strefie euro – za i przeciw. Gościem będzie prof. Artur Nowak-Far, były wiceminister spraw zagranicznych.

Wprowadzenie euro w Polsce wynika ze zobowiązań płynących z traktatu ateńskiego przyjętego w referendum w 2003 roku. Polska posiada status państwa z derogacją, a więc jest wyłączona z obowiązku przyjęcia euro. Jednak zobowiązała się też do spełnienia kryteriów z Maastricht, co oznacza rezygnację z jednostronnej euroizacji. Na jakim etapie jest przygotowanie Polski do przyjęcia euro? Jakie musimy spełnić warunki? Jakie stoją przed nami przeszkody? Jakie będziemy mieli z tego korzyści? Między innymi na te pytania zastanowimy się już 25 kwietnia

O prelegencie

Prof. Artur Nowak-Far w latach 2013-2015 był wiceministrem spraw zagranicznych. Nasz gość jest kierownikiem Katedry Prawa Europejskiego na SGH. Prowadzi badania w zakresie Unii Gospodarczej i Pieniężnej w Europie, bankowości centralnej w UE, organizacji i zarządzania administracją publiczną w UE. Zajmuje się także prawem technicznym UE.

Serdecznie zapraszamy!