„Spacerek po Nikiszu”, czyli owoce seminarium EĄ Teatr Wyobraźni

15 czerwca 2022

Różnorodne formy zajęć w CE UW – dołącz do nas ze swoimi pomysłami

W ramach semestru letniego 2021/22 odbyło się seminarium Ę- Ą Teatr Wyobraźni” zorganizowane przez dr Mirellę Kurkowską.

Owocem tego procesu jest właśnie słuchowisko studenta Jacka Berboka – zapraszamy  na wspólny Spacerek do Nikiszu (samodzielna realizacja)!

Seminarium zorganizowane zostało przez dr Mirellę Kurkowską oraz Fundację Teatr Wyobraźni. W ramach zajęć studenci pisali i realizowali swoje reportaże, wywiady, słuchowiska radiowe. Sala 214 w Centrum Europejskim została zamieniona w profesjonalne, najnowocześniejsze studio nagraniowe dzięki Panu Wojciechowi Ramusowi, który jest Dyrektorem Muzeum Teatru Polskiego Radia.

nagrywanie efektów dźwiękowych z pełnym poświęceniem  Milena Kuchnia. Zuzanna Ziółek (obok) do swojego wywiadu napisała wiersz oraz postarała się o skomponowanie muzyki. Mikołaj Jastrzębski chętnie wcielał się we wszystkie role. Michał Jakóczyk to nasz świetny  realizator słuchowisk.

Nagrywanie efektów dźwiękowych z pełnym poświęceniem – Milena Kuchnia. Zuzanna Ziółek (obok) do swojego wywiadu napisała wiersz oraz postarała się o skomponowanie muzyki. Mikołaj Jastrzębski chętnie wcielał się we wszystkie role. Michał Jakóbczyk to nasz świetny realizator słuchowisk.

Szymon KUŚMIDER aktor Teatru Polskiego im. A. Szyfmana oraz Mikołaj Jastrzębski i Mateusz  Górski

Szymon Kuśmider – aktor Teatru Polskiego im. A. Szyfmana oraz Mikołaj Jastrzębski i Mateusz Górski

IMG 1176 (3)

Kasia Broda to ogromny talent literacki. Tekst Jej słuchowiska „Piaskownica” po raz kolejny wzruszył wszystkich. Aleksandra Dobiszewska przeprowadziła obszerny wywiad z polskim aktorem i reżyserem rosyjskiego pochodzenia Iwanem Wyrypajewem.

Sala Centrum Europejskiego zamieniona w profesjonalne, najnowocześniejsze  studio nagraniowe dzięki Panu Wojciech RAMUS Dyrektor Muzeum Teatru Polskiego Radia (tyłem)

Sala 214 Centrum Europejskiego zamieniona w profesjonalne, najnowocześniejsze  studio nagraniowe dzięki Panu Wojciechowi Ramusowi – Dyrektorowi Muzeum Teatru Polskiego Radia (tyłem)