Spotkanie Andrzeja SEWERYNA ze studentami II roku CE UW 10 stycznia 2018 r. po przedstawieniu Szkoła żon w reż. J. Lassalle’a.

26 stycznia 2018

Po wielogodzinnym dniu pracy i mistrzowskiej kreacji postaci Arnolfa w przedstawieniu trwającym 2 godziny i 20 minut wielki aktor i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn znalazł czas i siły na spotkanie ze studentami Centrum Europejskiego. Dodajmy, że spektakl miał szczególny charakter, bowiem 2 stycznia zmarł francuski reżyser tego przedstawienia – wielka postać teatru europejskiego – Jacques Lassalle.

W semestrze zimowym 2017/18 dr Mirella Kurkowska razem ze studentami II roku CE UW na dobre „zadomowiła” się w Teatrze Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie. „Teatralnie zakręceni”, oprócz realizowania międzynarodowego programu naukowo-badawczego CURRICULLA, mieli możliwość obejrzenia 11 rozmaitych przedstawień – do wyboru w 28 terminach.

Do skutecznej realizacji tego niezwykle bogatego dydaktyczno-naukowego programu przyczynił się cały zespół Teatru Polskiego: sekretarz generalna  Anna Skuratowicz, kierownik działu marketingu Olga Sander, biuro obsługi widzów prowadzone przez Jerzego Jaroszyńskiego, a także kasjerki (Maria Dubczyk, Joanna Firmowska, Bożena Tomczuk, Aleksandra Żywiec), obsługa bileterska pod wodzą niezstąpionej Pauliny Jabłońskiej oraz czuwający nad bezpieczeństwem pożarowym strażak Piotr.

Dr Mirella Kurkowska wyraża  głęboką wdzięczność  Panu Dyrektorowi Andrzejowi SEWERYNOWI za stworzenie wyjątkowych warunków do współpracy i  zaprezentowania studentom klasyki teatralnej w najlepszym wydaniu, już zresztą od 2014 roku trwa ścisła współpraca Filmoteki Aktywnego Człowieka oraz Centrum Europejskiego UW  z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana pod dyrekcją ANDRZEJA SEWERYNA.

Jej wynikiem jest miedzy innymi cykliczny  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU NA UW:

„Koniec i bomba a kto klasyki nie zna, ten trąba” 2014

„Wszyscy ludzie są aktorami – skąd wziąć dla nich repertuar?” 2015

Żegnam Cię,  NOSOROŻCZE” 2016

Barwy teatru” 2017

Relacja studencka ze spotkania w auli UW w dwumiesięczniku społeczności studentów CE UE nr 2(12)2014 r strona 33 Spotkanie z Andrzejem SEWERYNEM (Dorota Zackiewicz)

Plakat1 Plakat12

Eyedea_po_sne__11_16_67_12_34 Salon Poezji.cdr