Zaznacz stronę

W ramach organizowanego przez Centrum Europejskie Tygodnia Europejskiego dr Małgorzata Pacek wraz z 20 studentami III roku europeistyki odwiedzili Muzeum Emigracji w Gdyni.

Podczas wizyty wszyscy uczestniczyli w bardzo ciekawym zwiedzaniu z przewodnikiem, które pozwoliło lepiej poznać historie emigracji Polaków i spojrzeć na temat migracji z różnych perspektyw – historycznej, społecznej i europejskiej.

Choć pogoda nie rozpieszczała, to nie zabrakło świetnej atmosfery, wielu interesujących rozmów i wspólnie spędzonego czasu. Po zwiedzaniu grupa udała się na wspólny obiad, a następnie pociągiem do Warszawy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i fantastyczną atmosferę podczas całego wyjazdu! I chyba właśnie takie wyjazdy są najlepsze – trochę nauki, dużo rozmów, integracji i po prostu dobrze spędzony czas.