Udział Centrum Europejskiego UW w Kongresie i Debacie Centrum Doskonałości Jeana Monneta w Szkole Głównej Handlowej (CEWSE)

11 maja 2019

W ramach wszechstronnego rozwijania swojej działalności naukowej Centrum Europejskie UW nawiązuje intensywną współpracę z innymi renomowanymi placówkami akademickimi. Dotyczy to m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, z którą nasza jednostka utrzymuje ożywione kontakty już od wielu lat.

W ramach tej współpracy CE UW jest zaangażowane w realizację prestiżowego międzynarodowego projektu badawczego pt. „Centre of Excellence at Warsaw School of Economics on European Union’s Security and Stability in a New Economic, Social & Geopolitical Settlement (CEWSE)”, prowadzonego w latach 2016-2019 i współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach Programu Erasmus+. Głównym realizatorem projektu jest Katedra Unii Europejskiej im. Jean Monneta SGH, a jego kierownikiem jest prof. zw. dr hab. Ewa Latoszek. Uczestnikami ze strony CE UW są: prof. dr hab. Bogdan Góralczyk, doc. dr Artur Adamczyk, doc. dr Olga Barburska, dr Kamil Zajączkowski.

W projekcie przewidywane jest prowadzenie specjalnych spotkań, tak więc w imieniu Organizatorów oraz Partnerów mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Trzecim Międzynarodowym Kongresie CEWSE „European Security and Stability in a Complex Global Order – How to Enhance the European Competitiveness”, który odbędzie się w dniu 20 maja 2019 r. (poniedziałek) w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, ul. Bogucicka 5, Budynek Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI), Aula im prof. Z. Messnera. Kongres został objęty Honorowym Patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uczestnicy projektu ze strony CE UW wezmą aktywny udział w Kongresie, przygotowując go od strony merytorycznej oraz występując w trakcie obrad w charakterze moderatorów lub/i wygłaszających referaty (szczegółowe informacje w załączonym programie Kongresu – dostępny TUTAJ).

CEWSE_Congress_2019_baner

Jednocześnie zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej Debacie CEWSE „EU Facing Current Challenges, Opportunities, Crises & Conflicts”, która odbędzie się w dniu 21 maja 2019 r. (wtorek) w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, ul. Bogucicka 5, budynek CNTI (Strefa Studenta).

PROGRAM DEBATY: TUTAJ

Programy obydwu wydarzeń CEWSE są dostępne na stronie internetowej CEWSE www.cewse.pl oraz w załączniku. Uprzejmie prosimy Państwa o rejestrację przez formularze on-line http://www.cewse.pl/pl/konferencje-kongresy-miedzynarodowe-iii-miedzynarodowy-kongres-naukowy/rejestracja oraz http://cewse.pl/pl/konferencje-debaty-panelowe-debata-panelowa-2019/rejestracja do dnia 16 maja 2019 r. Językiem obrad będzie język angielski. Udział w Kongresie i w Debacie jest bezpłatny.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu  www.cewse.pl oraz profilu CEWSE na Facebooku fb.me/CEWSESGH. Kontakt: biuro@nullcewse.pl