UW a nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

14 października 2018

Szanowni Państwo,

Zamieszczamy na naszej stronie niezmiernie ważny link, umożliwiający każdemu pracownikowi UW, w tym oczywiście naszego Centrum, śledzenie szybko się dokonujących zmian wynikających z nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Uprzejmie proszę o uważne śledzenie tych zmian – dla dobra Centrum i każdego z nas indywidualnie.
Pozdrawiam,
Bogdan Góralczyk
Dyrektor

1 października weszła w życie nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W jej wyniku uczelnie mają rok na uchwalenie nowych statutów. Kształt Statutu UW zostanie wypracowany w toku wewnętrznych konsultacji, które rozpoczęły się już w ubiegłym roku akademickim. Wiadomości o ich przebiegu publikowane są w zakładce na stronie głównej uczelni: https://www.uw.edu.pl/uw-a-nowa-ustawa. Znajdują się tam informacje na temat spotkań otwartych dla społeczności akademickiej, pracy powołanych przez rektora think tanków, a także na temat prac toczących się w Senacie UW.
Szanowni Państwo,
w dn. 6 i 7 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się otwarte spotkania dotyczące planowanych na uczelni zmian wynikających z ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy członkowie społeczności UW: studenci, doktoranci, pracownicy i absolwenci. Na spotkania obowiązuje rejestracja.
Terminy i miejsca spotkań:
– 6 listopada, godz. 15:00, Kampus Ochota, Wydział Fizyki (ul. Pasteura 5), sala 0.03

– 7 listopada, godz. 16:00, Kampus Główny, Collegium Politicum, aula im. J. Baszkiewicza

Wydarzenie na Facebooku | Więcej Informacji i rejestracja

25.10.2018

Zgodnie z założeniami nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 3 lipca 2018 r. kadra naukowa została zobligowana do posiadania unikalnego elektronicznego identyfikatora naukowca. Projekt Rozporządzenia w sprawie Zintegrowanego Systemu Informacji o szkolnictwie Wyższym i Nauce POL-on precyzuje przepisy ustawy w tym zakresie, wskazując, że tym identyfikatorem ma być ORCID (Open Researcher and Contributor ID).

Więcej informacji o ORCID tutaj