VIII ogólnopolska konwencja Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych

18 listopada 2018

W dniach 8-9 listopada 2018 r. w Poznaniu odbyła się kolejna ogólnopolska konwencja Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych. Tegoroczna ósma już edycja była zatytułowana „Instytucje międzynarodowe a dynamika współczesnych stosunków międzynarodowych”, a jej współorganizatorem był Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. VIII Konwencja PTSM była owocnym spotkaniem środowiska polskich badaczy, których celem naukowym była próba odpowiedzi na pytania o zakres zmian w rozwoju i funkcjonowaniu współczesnych instytucji międzynarodowych.

Podczas Konwencji Centrum Europejskie reprezentowane było przez doc dr Olgę Barburską oraz mgr Dorotę Jurkiewicz-Eckert, które aktywnie uczestniczyły w dwudniowych obradach, pełniąc rolę zarówno prelegentów, jak i dyskutantów.

Olga Barburska brała udział w dwóch panelach: w jednym pt. „Analiza wybranych kierunków rozwoju stosunków zewnętrznych UE i ich perspektyw” wygłaszając referat pt. „Uwarunkowania zewnętrzne polityki wschodniej Unii Europejskiej” oraz w kolejnym panelu pt. „Stosunki między organizacjami międzynarodowymi”, biorąc w nim udział jako dyskutant.

Dorota Jurkiewicz-Eckert brała udział w panelu pt. „Międzynarodowe reżimy dziedzictwa kulturowego” i wygłosiła referat pt. „UE wobec dziedzictwa kulturowego: nowe trendy, nowe dyskursy i działania”.

Program konwencji w załączeniu.