Współpraca naukowo-badawcza z Serbią

22 grudnia 2022

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, decyzją Kierownika Programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza (IDUB), uzyskało dofinansowanie w wysokości 47 962,30 PLN w ramach Działania II.1.2. Nawiązywanie i wzmacnianie współpracy z partnerami strategicznymi – Program wizyt w strategicznych instytucjach partnerskich – dofinansowanie kosztów podróży i pobytu (program pilotażowy).

Głównym celem przedsięwzięcia jest nawiązanie szeroko rozumianej współpracy akademickiej pomiędzy Centrum Europejskim UW (wraz z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW) a prestiżowymi instytucjami naukowo-badawczymi w Serbii, w tym przede wszystkim Uniwersytetem Belgradzkim (Wydział Nauk Politycznych), University of Novi Sad (Wydział Prawa) oraz think-tankiem – Institute of International Politics and Economics. Efektem inicjatywy będzie stworzenie na Uniwersytecie Warszawskim prężnego centrum badawczego (w CE UW we współpracy z WNPiSM) zajmującego się regionem bałkańskim.

Kierownikami projektu są: dr Artur Adamczyk (CE UW) i dr hab. Marko Babić (WNPiSM UW)