Wykłady i seminarium z udziałem prof. dr Mehmedina Tahirovica

29 maja 2023

Centrum Europejskie UW we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW zapraszają na cykl wykładów i seminarium z udziałem prof. dr Mehmedina Tahirovica z Uniwersytetu Donja Gorica w Podgoricy.

🔸 30 maja, godz. 11.30-13.00 oraz 13.15-14.45
Wykłady „Montenegro’s domestic politics”
Campus Główny UW, Krakowskie Przedmieście 3, sala 1
🔹 1 czerwca, godz. 10.00-12.30
Seminarium „Multidimensionality of geopolitical challenges of the Balkan region for the security of Europe”. Program dostępny jest TUTAJ.
Collegium Politicoum, Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 317
🔸 2 czerwca, godz. 13.15

Wykład „Montenegro’s foreign politics”
Centrum Europejskie, Al. Niepodległości 22, pokój 214

Prof. dr Mehmedin Tahirovic to emerytowany pułkownik Sił Zbrojnych Czarnogóry, jest najwyższym stopniem narodowym przedstawicielem wojskowym Czarnogóry w SHAPE (Supreme Headquarters Allied Powers Europe), NATO, Mons, Belgia. Jako profesor nadzwyczajny od 2011 r. do dziś zajmuje się zagadnieniami naukowo-badawczymi na Uniwersytecie Donja Gorica w Podgoricy.
Wizyta jest dofinansowana w wewnętrznym systemie grantowym w ramach Działania IV.3.1 finansowanego z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.