Zapraszamy na wykład otwarty dr Solange Maslowski

28 kwietnia 2021

Facebooktwitter

[ENG BELOW]

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty dr Solange Maslowski (Uniwersytet Karola w Pradze), wykładowcy wizytującego na Uniwersytecie Warszawskim. Dr Maslowski przedstawi wykład zatytułowany „The Threat to Public Order Within Freedom of Movement of EU Citizens: a Complex, Elusive but Essential Concept”. Wykład zostanie poświęcony jednemu z najważniejszych uzasadnień ograniczenia prawa do swobodnego przemieszczania się i pobytu, stosowanemu przez państwa przyjmujące wobec imigrantów, przede wszystkim tych, którzy nie są aktywni ekonomicznie.

Wykład odbędzie się 19 maja (środa) w godz. 17.00-18.30 na platformie Google Meet: KLIKNIJ TUTAJ

Pobyt dr Solange Maslowski jest realizowany w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego PO WER, ścieżka 3.5.

—————————————— English version ————————————————

The Centre for Europe (University of Warsaw) is delighted to hold the lecture of Doctor Solange Maslowski (Charles University in Prague), a visiting lecturer at the University of Warsaw. Dr Maslowski will present a lecture „The Threat to Public Order Within Freedom of Movement of EU Citizens: a Complex, Elusive but Essential Concept.” The lecture focuses on one of the main legal limits to freedom of movement and residence, allowing host Member States to restrict or withdraw the rights of the migrants, especially those who are economically inactive.

Join Google Meet meeting on Wednesday, May 19, 5.00-6:30 p.m.: CLICK HERE

ZIP_pasek