17. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

30 listopada 2021

Dr Mirella Kurkowska zaprasza wszystkich na 17. Warszawski Przegląd Filmów Górskich, którego partnerem jest Centrum Europejskie UW!

W tym roku organizatorzy zaplanowali imprezę w terminie 10-12.12.2021 w kinie Wisła. W ramach festiwalu zobaczyć będzie można m.in. filmy: „#TO_BE”, „DOO SAR: A KARAKORAM SKI EXPEDITION FILM” oraz „Everest. The Gard Way”. Pełny repertuar oraz program festiwalu znajdziesz na stronie internetowej Warszawskiego Przeglądu Filmów Górskich!

Kiedy? 10-12.GRUDNIA.2021; PIĄTEK – NIEDZIELA
Gdzie? KINO WISŁA, plac Thomasa Woodrowa Wilsona 2, 01-615 Warszawa; Tel: 22 839 23 65
Bilety i karnetykliknij tutaj

Plakat oraz ulotka wydarzenia poniżej!

Dla Studentów CE UW must see  jest film „Goodspeed. Los Polacos!” świetna lekcja historii, świat studentów z 1979 r.

To obsypany nagrodami film dokumentalny o wyprawie Canoandes ‘79, podczas której ekipa studentów z Polski jako pierwsza na świecie pokonała kajakami Kanion Colca w Peru, uznawany za najgłębszy kanion na Ziemi. „Godspeed, los Polacos!” pokazuje nie tylko niesamowitą podróż po rzekach obu Ameryk, ale także polityczne tło wyprawy i późniejsze losy kajakarzy, którzy aktywnie zamanifestowali swój sprzeciw wobec poczynań ówczesnych władz polskich. Po filmie odbędzie się spotkanie z Józefem Majcherczykiem, jednym z uczestników tego nieprawdopodobnego wyczynu.

Serdecznie zapraszam
dr Mirella Kurkowska