19. edycja Festiwalu Moc Gór

15 czerwca 2023

Moc Gór – Spotkania z Filmem Górskim to międzynarodowa marka, nad której ugruntowaniem stowarzyszenie pracuje od 2004 roku. Wydarzenie promuje Zakopane na całym świecie – jako jedyny festiwal, ponad 10 lat temu przyjęty do The International Alliance for Mountain Film (stowarzyszenie skupia najlepsze festiwale świata).

Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim rozpoczęła się w listopadzie 2013 r. Ówczesny Prorektor ds. nauki i współpracy UW, Prezes Zarządu Akademickiego Związku Sportowego UW prof. dr hab. Alojzy NOWAK objął wówczas honorowy patronat nad cyklem wydarzeń organizowanych przez Filmotekę Aktywnego Człowieka i Spotkania z Filmem Górskim. W ciągu tych lat Spotkania z Filmem Górskim wielokrotnie gościły w murach UW współtworząc seminaria, spotkania, pokazy filmowe.

Wraz z pierwszą edycją Festiwalu MOC GÓR rozpoczęły się  cykliczne seminaria studenckie MOC GÓR współorganizowane przez Centrum Europejskie UW.

Koordynator dr Mirella Kurkowska
CE UW