Centrum Europejskie na Festiwalu Moc Gór

6 lipca 2023

Moc Gór – Spotkania z Filmem Górskim to międzynarodowa marka. Jako jedyny festiwal w Polsce przyjęty jest do The International Alliance for Mountain Film (stowarzyszenie zrzesza najlepsze festiwale z całego świata).

Podczas festiwalu tworzone jest JURY STUDENCKIE Centrum Europejskiego UW. Jury Studentów składa się z grona rekomendowanego przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. Do składu jury mogą być rekomendowani studenci także spoza UW.

Nagrodę Jury studenckiego zdobył w tym roku film „Mountain Guides” (Górscy Przewodnicy) słowackiego reżysera Pablo Barabas, który obrazem i w słowach przenosi nas w najpiękniejsze i zachwycające szczyty Tatr. Wyróżnienie studentów zdobył natomiast film „KM82″ w reżyserii Marinel De Jesus, skupiający się na komercjalizacji turystyki, która doprowadziła zarówno do rozkwitu dawno zapomnianych miejsc, jak również do systemowego wykorzystywania ludzi oraz przyrody.

Pełne uzasadnienie werdyktu dostępne jest TUTAJ.

Statuetki, które przyznali nasi Studenci to dzieło wybitnego rzeźbiarza, Marcina Rząsy.
Jesteśmy dumni, że możemy dołożyć naszą cegiełkę do tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy organizatorom Festiwalu za zaproszenie, a dr Mirella Kurkowska za organizację i nadzór merytoryczny.
Do zobaczenia za rok!