Debata – Eurosceptycyzm w państwach Grupy Wyszehradzkiej

8 listopada 2022

Serdecznie zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „Bo eurosceptycyzm ma wiele twarzy”.

Już 17 listopada 2022 r. o godz. 16.00 zapraszamy do Niemieckiego Instytutu Historycznego (sala konferencyjna, III piętro). Tematem pierwszego spotkania organizowanego przez Niemiecki Instytut Historyczny będzie „Eurosceptycyzm w państwach Grupy Wyszehradzkiej”, a partnerem – Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego.

Prelegentami będą:

1. dr Krzysztof Dębiec (Ośrodek Studiów Wschodnich) – Absolwent Szkoły Głównej Handlowej i College of Europe, ekspert ds. polityki czeskiej i słowackiej w Ośrodku Studiów Wschodnich. Wcześniej pracował w Ambasadzie RP w Pradze i Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli.
  2. prof. Bogdan Góralczyk (Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego) – Politolog, sinolog, dyplomata. Ambasador RP w Tajlandii, na Filipinach i w Myanmar. Wieloletni pracownik Ambasady RP w Budapeszcie. Dyrektor Centrum Europejskiego UW w latach 2016–2020. Przewodniczący Rady Naukowej kwartalnika „Studia Europejskie – Studies in European Affairs”.
  3. dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech (Szkoła Główna Handlowa) – Socjolog, politolog, kierownik Katedry Studiów Politycznych w SGH, pełnomocnik rektora ds. współpracy z UE, była dyrektor Biura Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli, ekspertka Team Europe.

Podczas debat zastanowimy się, jak na rozwój eurosceptycyzmu wpływa otoczenie międzynarodowe UE, rozszerzanie UE i pogłębianie integracji europejskiej oraz czy eurosceptycyzm ma płeć.

Kiedy? 17 listopada 2022 r.
O której? 16:00
Gdzie? Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie, Pałac Karnickich, Aleje Ujazdowskie 39

Debaty odbywają się w ramach projektu międzynarodowego projektu „(De)constructing Europe – EU-Scepticism in European Integration History” finansowanego przez Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych w Niemczech.