DEZ_16_calosc 001

Okładka: Miękka

PDF książki do pobrania

Krzysztof Jasiecki, Małgorzata Pacek
Deinstytucjonalizacja polityk publicznych a wojna w Ukrainie i wyzwania migracyjne w Polsce, Warszawa 2023.

Wiosną 2021 r. na Uniwersytecie Warszawskim pojawiła się idea podjęcia wspólnych działań kilku jednostek naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego w obszarze innowacyjnych przedsięwzięć analityczno-badawczych. Z inicjatywy dr. hab. Marka Rymszy, prodziekana ds. rozwoju i współpracy Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW (WSNSiR UW), odbyły się spotkania konsultacyjne w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB) i wyłoniła się grupa naukowców zainteresowanych problematyką polityk publicznych w wybranych obszarach profesjonalnych praktyk pomocowych – czytamy we wstępie do publikacji pod redakcją Prof. dr hab. Krzysztofa Jasieckiego i dr Małgorzaty Pacek, wykładowców CE UW.

Publikacja została przygotowana w ramach Uniwersyteckiego Obserwatorium Deinstytucjonalizacji Praktyk Pomocowych (UODI), stworzonego przez Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW, Centrum Europejskie UW oraz Instytut Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikacja dostępna jest TUTAJ.