Druga edycja Majowego Wieczoru z Operą za nami!

6 czerwca 2023

W niedzielę 28.05.2022 studentki i studenci I roku europeistyki wraz z Dyrekcją Centrum Europejskiego, wykładowcami i gośćmi specjalnymi spędzili wieczór w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i obejrzeli spektakl „Madame Butterfly ” Giacomo Pucciniego w reżyserii Mariusza Trelińskiego, ze scenografią Borisa Kudliĉki oraz kostiumami projektu Pawła Grabarczyka i Magdaleny Tesławskiej. W roli Violetty wystąpiła azerska śpiewaczka Barno Ismatullaeva, a orkiestrą dyrygował maestro Patrick Fournillier.

Znów było elegancko na widowni, wzruszająco na scenie oraz towarzysko w antraktach czyli tak jak w operze być powinno!

Wyjście do Teatru Wielkiego-Opery Narodowej  było rozszerzeniem i uzupełnieniem konwersatorium „Dzieje kultury europejskiej” prowadzonym przez dr Mirellę Kurkowską i mgr Dorotę Jurkiewicz-Eckert W wydarzeniu uczestniczyło  sześćdziesięcioro studentek i studentów I roku europeistyki. To rekord, z którego się bardzo w Centrum Europejskim cieszymy!

Podziękowania dla Dyrekcji Centrum Europejskiego za życzliwe wsparcie tej inicjatywy i jej cyklicznego charakteru.

Podziękowania dla pani mgr Beaty Mielcarz Pełnomocnika Kwestora UW w Centrum Europejskim za cierpliwość i czuwanie nad kwestiami finansowymi.

Podziękowania dla Biura Obsługi Widzów TW-ON za pomoc w operacji biletowej. Było nas w sumie 75 osób!

Pomysłodawczynią Majowego Wieczoru z Operą była Dorota Jurkiewicz-Eckert, której bardzo dziękujemy za tę inicjatywę!