Europejskie środy na Ksawerów – Integracja europejska za czwartej kadencji kanclerz Merkel

13 listopada 2017

23434913_1602495373144818_1421850916407204818_n

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Debaty Publicznej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Europejskie środy na Ksawerów” pt. „Integracja europejska za czwartej kadencji kanclerz Merkel”, które odbędzie się 22.11 o godzinie 18:00. Gościem będzie dr Piotr Buras*, niemcoznawca, doświadczony dziennikarz, a obecnie szef przedstawicielstwa Europejskiej Rady ds. Stosunków Międzynarodowych (European Council on Foreign Relations) na Polskę.

Przewodnicząca CDU Angela Merkel zasiada od 12 lat w fotelu kanclerza Niemiec, decydując o losach jednego z najpotężniejszych państw świata. We wrześniu wygrała po raz czwarty wybory do Bundestagu. Merkel ma najdłuższy staż na stanowisku szefa rządu ze wszystkich przywódców europejskich. Z tego powodu uważana jest za najbardziej wpływową osobistość polityczną w Europie. Jakie będą jej dalsze posunięcia? Jak zmieni się polityka Niemiec wobec zmian w Bundestagu? Jak kraje UE będą kształtowały swoje polityki wobec RFN?

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:
Centrum Europejskie UW
Centrum Debaty Publicznej
Samorząd Studentów Centrum Europejskiego
Stowarzyszenie Centrum Europa !CE

Piotr
*Piotr Buras – Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert ds. niemieckich, publicysta. Do czerwca 2006 pracownik Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, wcześniej w Instytucie Studiów Politycznych PAN oraz Institute for German Studies uniwersytetu w Birmingham. Obecnie stypendysta Volkswagen Stiftung w ramach programu Common European Foreign and Security Policy Studies. Opublikował m.in. antologię „Pamięć wypędzonych. Grass, Benes i środkowoeuropejskie rozrachunki” (z Piotrem M. Majewskim), Warszawa 2003, „Dokąd prowadzi niemiecka droga? Polityka zagraniczna Niemiec 2001-2004″, Wrocław 2005 oraz „Polens Weg. Von der Wende bis zum EU-Beitritt” (z Henningiem Tewesem), Stuttgart 2005.