13.12.2017 „Europejskie środy na Ksawerów” pt. “Co wniesie Babiš do integracji regionalnej i europejskiej?”

5 grudnia 2017

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Debaty Publicznej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Europejskie środy na Ksawerów” pt. “Co wniesie Babiš do integracji regionalnej i europejskiej?”, które odbędą się 13 grudnia o godzinie 18:00 w sali 109 w budynku dydaktycznym Ksawerów (al. Niepodległości 22, I piętro). Gościem będzie redaktor naczelny wydawanego w Pradze kwartalnika „ASPEN Review” Aleksander Kaczorowski, wybitny znawca Czech i tłumacz literatury czeskiej.

Andrej Babiš, nowy premier Czech, w przeszłości często był porównywany do Donalda Trumpa, jest biznesmenem-miliarderem bez wcześniejszego doświadczenia politycznego, który przedstawia siebie jako outsidera; znany z politycznie niepoprawnych wypowiedzi, z których wiele dotyczy imigrantów przyjeżdżających do kraju. Jak będzie wyglądała polityka regionalna i europejska prowadzona przez Babiša? W jaki sposób eurosceptyczne nastroje wpłyną na czeską politykę względem UE? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najbliższej dyskusji, do której już teraz gorąco zachęcamy.

O Aleksandrze Kaczorowskim: KLIK
ASPEN Review: KLIK