International Law and the Politics of History

Wydawnictwo: Cambridge University Press
Rok wydania: 2021
ISBN: 9781108691765

W miarę jak przyszłość prawa międzynarodowego stała się narastającym polem walki wewnątrz i pomiędzy potężnymi państwami, debaty na temat historii prawa międzynarodowego stawały się coraz bardziej gorące. International Law and the Politics of History bada ideologiczne, polityczne i materialne stawki pozornie technicznych sporów o to, jak należy badać i rozumieć przeszłość prawną. Opierając się na głębokiej znajomości historii, teorii i praktyki prawa międzynarodowego, Anne Orford argumentuje, że nie może być bezstronnych relacji na temat przeszłości prawa międzynarodowego i jego związku z imperium i kapitalizmem.

„W ciągu ostatnich dwóch dekad Anne Orford była jedną z najbardziej przenikliwych, wszechstronnych i pouczających autorek prawa międzynarodowego. W swojej najnowszej pracy analizuje z typowym dla siebie autorytetem i jasnością debaty, które toczyły się wokół pisania historii prawa międzynarodowego i związanych z tym stawek. Argumentuje przekonująco, że kluczowe pytania dotyczące charakteru i przyszłości prawa międzynarodowego są uwikłane w te debaty i przez nie kształtowane. Jej zręczna analiza ujawnia, że ​​każde pisanie historii wiąże się z dokonywaniem normatywnych i politycznych wyborów. Jest to praca wyjątkowa w rosnącej literaturze dotyczącej historii prawa międzynarodowego”.

Antony Anghie – profesor prawa, National University of Singapore i University of Utah