Konferencja Vytautas Magnus University w Kownie z udziałem CE UW

26 czerwca 2023

Dyrektor CE UW, dr hab. Kamil Zajączkowski i dr Artur Adamczyk uczestniczyli w dniach 15-17 czerwca br. w konferencji pt. “Turning Points: Values and Conflicting Futures in the Baltics”, którą organizował Vytautas Magnus University w Kownie oraz Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS).

Była to już 15 edycja tej konferencji, w ramach której swój dorobek i efekty badań prezentowali naukowcy z całego świata zajmujący się badaniami problemów regionu bałtyckiego w ujęciu multidyscyplinarnym (było ok. 500 uczestników). Przedsięwzięcie było organizowane w ramach akademickiego networku AABS, a tematem przewodnim konferencji był wpływ agresji rosyjskiej w Ukrainie na państwa Europy Środkowej i Wschodniej.

Wyjazd i udział w konferencji były sfinansowane w ramach Działania IV.3.1. – granty wewnętrzne Uniwersytetu Warszawskiego dla podniesienia potencjału badawczego pracowników z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.