Moc Gór Festiwal – Jury Studenckie 2020

19 sierpnia 2020

W dniach 27 – 30 sierpnia 2020 r. w Zakopanem odbędzie się pierwsza edycja festiwalu MOC GÓR – imprezy, która wyrosła z 15-letniej tradycji Spotkań z Filmem Górskim. Spotkania z Filmem Górskim to międzynarodowa marka. Jako jedyny festiwal w Polsce przyjęty do The International Alliance for Moutain Film (stowarzyszenie zrzesza najlepsze festiwale z całego świata).

W tym roku po raz pierwszy zostało utworzone JURY  STUDENCKIE!

Jury Studentów 2020 składa się z grona rekomendowanego przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego.

Opieka merytoryczna dr Mirella Kurkowska.

W tym zaszczytnym gronie znaleźli się:

Karol Byzdra – jestem warszawiakiem, lecz korzenie mojej rodziny wywodzą się z Podhala, stąd moje nazwisko i góralski temperament (hej). Od 10 lat trenuję wyczynowo łucznictwo. Gdy zaczynałem przygodę ze sportem, chciałem strzelać niczym Legolas z Władcy Pierścieni. Dziś spełniam marzenia i w swojej karierze sportowej mam tytuły mistrza jak i wicemistrza Polski oraz starty na największych imprezach sportowych w Europie. Swoje pierwsze kroki na ekranie stawiałem w produkcjach reklamowych i filmowych, co dało mi dużo satysfakcji i pewności siebie. Doświadczenie zawodowe rozpocząłem od współpracy z czołowymi liniami lotniczymi na świecie, gdzie obsługiwałem klientów w języku niemieckim. Obecnie studiuję w Centrum Europejskim na Uniwersytecie Warszawskim, a po ukończeniu studiów chciałbym odnaleźć się w polityce.

Mariola Kawa – jestem architektem, projektantem, grafikiem, twórcą multidyscyplinarnym. Współtworzę biuro projektowe kreujące całościowe koncepcje poszczególnych obiektów i miejsc, określające sposób ich funkcjonowania, charakter oraz wygląd. Jestem współautorem projektów wnętrz warszawskich lokali gastronomicznych, m in. Bistro „Wiele Dobrego”, klubokawiarni „Nowa Fala”, pączkarni „Pan Pączuś”, jak również kawiarni „P’latte Coffee”. Pochodzę z miasta modernizmu – Stalowej Woli – uzyskałam tytuł inżyniera architekta na Politechnice Warszawskiej, a obecnie kończę studia magisterskie. Byłam ambasadorką magazynu „Architektura Murator”. W ramach wolontariatu założyłam i od kilku lat redaguję stronę fb Wydarzenia Architektoniczne, której celem jest szeroko rozumiane promowanie świata architektury, designu i sztuk pięknych wśród młodych ludzi. Moje zainteresowanie filmem rozwinęło się podczas działalności w stowarzyszeniu studenckim Board of European Students of Technology, gdzie miałam okazję uczestniczyć w nagrywaniu spotów reklamowych. W kinie szukam nie tylko rozrywki, ale też doznań wizualnych. Zwracam uwagę na detale – kompozycje, kostiumy, krajobrazy, układ scenografii i oświetlenia, sposób budowania klimatu miejsca akcji. Najbardziej doceniam te filmy, gdzie każdy kadr to osobne dzieło sztuki, które chce się oprawić w ramę i podziwiać na co dzień.

Jasiek Olejniczak  – Student Centrum Europejskiego UW.  Wywodzę się z artystycznej rodziny. Dziadkowie od strony mamy całe swoje życie spędzili na deskach teatrów, przez co moja mama także jest mocno związana z tym światem, lecz od strony produkcyjnej. Tata również regularnie staje na scenie, lub w zasadzie siada, regularnie koncertując na fortepianie. Sam nigdy nie wiązałem ze sceną swojej przyszłości, ale również występuję publicznie. W 2015 roku rozpocząłem swoja przygodę z mediami współpracując między innymi z redakcjami Radia Kampus, Polskiego Radia, TVN24 czy TVP. W wolnym czasie siadam za kierownicą samochodu przygotowując się do rywalizacji w Mistrzostwach Polski w Rallycrossie. Motoryzacja jest moją drugą, najważniejszą częścią życia, która jest ze mną od ponad 10 lat. Dlatego też spotkacie mnie na torach kartingowych w roli instruktora tego sportu.

więcej info o festiwalu:  https://www.mocgor.pl/

CE_MOC_GÓR_JURY