O migracji i prawie UE z dr Solange Maslowski

14 maja 2021

[ENG BELOW]

Przypominamy o specjalnych wydarzeniach  dydaktycznych  z udziałem dr Solange Maslowski – wykładowcy wizytującego w ramach programu ZIP. W dniu 18.05. o godzinie 15.00 odbędzie się interdyscyplinarne seminarium doktoranckie zatytułowane „Legal Limits to Freedom of Movement of EU Citizens on the Move”, a 19.05 o godzinie 17.00 wykład otwarty „The Threat to Public Order Within Freedom of Movement of EU Citizens: a Complex, Elusive but Essential Concept”. Zapraszamy!

Wydarzenie pierwsze

Szkoła Doktorska Nauk Społecznych i Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na seminarium doktoranckie w języku angielskim prowadzone przez dr Solange Maslowski (Uniwersytet Karola w Pradze), wykładowcę wizytującego na Uniwersytecie Warszawskim. Seminarium zatytułowane „Legal Limits to Freedom of Movement of EU Citizens on the Move” zostanie poświęcone ograniczeniom prawa do swobodnego przemieszczania się i pobytu na terytorium Unii Europejskiej.

Seminarium odbędzie się 18 maja (wtorek) w godz. 15.00-16.30 na platformie Google Meet – Link do spotkania tutaj!

Seminarium jest otwarte dla wszystkich doktorantów studiujących na Uniwersytecie Warszawskim. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w seminarium.

Pobyt dr Solange Maslowski jest realizowany w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu operacyjnego PO WER, ścieżka 3.5.

Wydarzenie drugie [ENG BELOW]

Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty dr Solange Maslowski (Uniwersytet Karola w Pradze), wykładowcy wizytującego na Uniwersytecie Warszawskim. Dr Maslowski przedstawi wykład zatytułowany „The Threat to Public Order Within Freedom of Movement of EU Citizens: a Complex, Elusive but Essential Concept”. Wykład zostanie poświęcony jednemu z najważniejszych uzasadnień ograniczenia prawa do swobodnego przemieszczania się i pobytu, stosowanemu przez państwa przyjmujące wobec imigrantów, przede wszystkim tych, którzy nie są aktywni ekonomicznie.

Wykład odbędzie się 19 maja (środa) w godz. 17.00-18.30 na platformie Google Meet: KLIKNIJ TUTAJ

—————————————— English version ————————————————

The Centre for Europe (University of Warsaw) is delighted to hold the lecture of Doctor Solange Maslowski (Charles University in Prague), a visiting lecturer at the University of Warsaw. Dr Maslowski will present a lecture „The Threat to Public Order Within Freedom of Movement of EU Citizens: a Complex, Elusive but Essential Concept.” The lecture focuses on one of the main legal limits to freedom of movement and residence, allowing host Member States to restrict or withdraw the rights of the migrants, especially those who are economically inactive.

Join Google Meet meeting on Wednesday, May 19, 5.00-6:30 p.m.CLICK HERE

ZIP_pasek