Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 listopada 2018 r. w Centrum Europejskim odbędzie się Pierwszy Dzień Ukraiński, w ramach którego zostaną zorganizowane następujące spotkania (wszystkie wydarzenia odbywają się w siedzibie Centrum Europejskiego):

• godz. 10.30-12.00, sala 214, wykład gościnny dr Oksany Krayevskiej, z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki, pt. The EU-Ukraine relations: challenge to integrate.
  • godz. 12.15-13.45, sala 214, Round Table na temat relacji UE-Ukraina (wydarzenie otwarte dla publiczności):
    • z następującymi przedstawicielami Instytutu Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im Tarasa Szewczenki:
      • Prof. Natalia Yakovenko
      • Prof. Galyna Zelenko
      • Prof. Hryhoriy Perepelytsya
      • Dr. Viktor Konstantynov
      • Dr. Olena Kovtun
      • Dr. Sergiy O. Makovskyy
      • Dr. Kseniia Denysenko
      • Dr. Zakhar Tropin
      • Dr. Roman Kryvonos
    • oraz z dr Oksaną Krayevską z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franki
  • godz. 15. 45-17.15, sala 109, studenckie konsultacje z wyżej wymienionymi ukraińskimi specjalistami od spraw europejskich.

SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH SEMINARZYSTÓW, KTÓRZY PRZYGOTOWUJĄ PRACE DYPLOMOWE NA TEMAT UKRAINY, POLITYKI WSCHODNIEJ UE LUB PODOBNE.

Zobacz też informację o Drugim Dniu Ukraińskim.

Zapraszamy wszystkich do udziału!