Prace kapituły konkursu im. Prof. Kotarbińskiego

20 września 2021

W dniach 16-18 września 2021 roku odbyło się spotkanie Kapituły Konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego oraz Kolegium Refleksji Humanistycznej im. Prof. T. Kotarbińskiego.

Kolegium poświęcone zostało tematowi Postawa humanisty i postawa humanistyczne dziś. Spotkanie Kolegium rozpoczęło wręczenie dyplomów laureatowi, a także finalistom VI edycji tego prestiżowego Konkursu (którego główna nagroda wynosi 50 tys. zł).

W pracach Kapituły Konkursu i Kolegium refleksji Humanistycznej udział brał prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki reprezentujący Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. Prace nad wyłonieniem nominowanych prac w tegorocznej edycji Konkursu trwają nadal.