Pracownicy CE na konferencji na Universitatea Babeş-Bolyai

27 listopada 2023

Pracownicy CE, dr hab. Kamil Zajączkowski, dyrektor CE UW oraz mgr Dorota Jurkiewicz-Eckert, 24 listopada br. wzięli udział w międzynarodowej konferencji pt. „Revisiting cultural patrimony narratives in the EU’s candidate states amid Russia’s war of aggression against Ukraine”. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Studiów Europejskich UBB w ramach projektu Erasmus Mundus. Dr hab. Zajączkowski wygłosił wystąpienie na temat: War in Ukraine – consequences for the candidate countries and the process of further enlargement of the European Union; natomiast mgr Jurkiewicz-Eckert: Cultural heritage as an element of cultural security in Europe in the context of Russia’s war against Ukraine.  Ponadto pracownicy CE UW odbyli spotkania z władzami Wydziału SE UBB: prof. Adrian-Gabriel Corpădean (dziekanem) oraz prof. Laura Herț, a także pracownikami Wydziału. Spotkali się także z przedstawicielami uczelni północno-macedońskiej oraz gruzińskiej, którzy brali udział w ww. konferencji. Program konferencji dostępny jest TUTAJ.