Prof. Chmielowska z wizytą w Azerbejdżanie

8 lutego 2024

W dniach 27.01-1.02.2024 r. na zaproszenie Uniwersytetu Hazar i Azerbejdżańskiej Akademii Nauk w Baku, dr hab. Danuta Chmielowska wzięła udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach naukowych:

• Uroczystej Akademii poświęconej polskiemu badaczowi Kaukazu, politologowi i orientaliście prof. dr Tadeuszowi Świętochowskiemu, autorowi cenionych prac o Azerbejdżanie (29.01.2024 , Khazar Universitesi).
  • Międzynarodowej Konferencji The II International Readings In Memoriam M.E. Resulzade (30-31.01.2024 Azerbejdżańska akademia Nauk).z referatem „Opinia Tadeusza Świętochowskiego o działalności Mehmeda Emina Resulzade”.

Podczas pobytu w Baku, Rektor Khazar Universitesi  zainteresował się pracami naukowymi Centrum Europejskiego UW i wyraził chęć nawiązania współpracy.
Na spotkaniu z rektorem ADL (Azerbycan Diller Universitesi) w dniu 29.01.2024  r. dr hab. Danuta Chmielowska otrzymała zaproszenie dla Centrum Europejskiego UW do zorganizowania   konferencji dot. Unii Europejskiej i stosunków polsko-azerbejdżańskich we wrześniu lub październiku 2024 r.