Prof. Chmielowska z wizytą w Paryżu

10 kwietnia 2024

W dniach 23-29.03.2024 prof. Danuta Chmielowska, pracownik Centrum Europejskiego UW przebywała w Paryżu w Institut National des Langues et Civilisations Orientales (Inalco).
Podczas wizyty, pani Profesor spotkała się m.in. z dr Sibel Berk oraz z władzami Instytutu. Uczestniczyła także w seminariach turkologicznych i wygłosiła wykład dla studentów Instytutu (na temat poety tureckiego Nazima Hikmeta, którego dziadkiem był Konstanty Borzęcki, Polak z Wielkopolski).

Pani Profesor spotkała się także z ekspertami ds. Europy Centralnej w tamtejszym Instytucie, którzy są zainteresowani współpracą z Centrum Europejskim UW.
Profesor Chmielowska wykorzystała też pobyt do kwerendy bibliotecznej. Na dowód chęci dalszej współpracy przekazała przedstawicielom Instytutu swoją ostatnią książkę „Lustrzane odbicie rzeczywistości”.