Spotkanie z Andrzejem Sewerynem, Dyrektorem Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

10 stycznia 2018

Dr Mirella Kurkowska serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów na spotkanie z ANDRZEJEM SEWERYNEM Dyrektorem Teatru Polskiego im Arnolda Szyfmana w Warszawie , jednym  z najwybitniejszych aktorów nie tylko polskich! Spotkanie z Państwem odbędzie się w Teatrze Polskim 10 stycznia 2018 r. bezpośrednio po przedstawieniu SZKOŁA ŻON o godz. 21:20.

Spotkanie jest zarazem podsumowaniem i zwieńczeniem etapu prac naukowo-badawczych ze studentami II roku  CE UW prowadzonych dzięki wyjątkowej uprzejmości Teatru Polskiego w ramach projektu CURICULLA.

Projekt CURRICULA jest międzynarodowym badaniem porównawczym, którego celem jest badanie publiczności tradycyjnych instytucji kultury w  5 miastach: Marsylii, Umeo, Genui, Warszawie i Wrocławiu. Centrum Europejskie realizuje ankietę w dwóch instytucjach kultury w Warszawie: Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Projekt jest finansowany przez Agence Nationale de Recherche, Francja. Przedmiotem badania są kwestie stopnia intensywności udziału w życiu kulturalnym miast, preferencji i  motywacji wyborów instytucji i wydarzeń kulturalnych, zadowolenia z oferty programowej badanych  instytucji. Liderem projektu jest Centre National de la Recherche Scientifique, Centre Norbert Elias w Marsylii. W badaniu obok Centrum Europejskiego biorą udział  Université d’Avignon et des Pays de Vaucluse, Umeå Universitet,  Universita degli Studi di Padova. Projekt realizuje w CE zespół w składzie: dr Agnieszka Chmielewska (koordynator badania w Zachęcie), dr Mirella Kurkowska (koordynator badania w Teatrze Polskim), mgr Dorota Jurkiewicz-Eckert (koordynator projektu) i studenci II roku europeistyki studiów licencjackich w CE UW. Projekt CURRICULA jest realizowany w ramach działalności Laboratorium Praktyk i Polityk Kulturalnych w Europie.

Zdjęcia: Agata Micińska