Studenci europeistyki w Polsat News

W dniu 1 maja 2022 r. studenci Centrum Europejskiego gościli na antenie stacji Polsat News w programie Nowy Dzień. Do studia telewizyjnego zaprosiła ich redaktor Beata Cholewińska, która kilka dni wcześniej przeprowadziła dla studentów europeistyki zajęcia na temat wiarygodności informacji w pracy dziennikarskiej. Redaktor zaprosiła do programu dwóch studentów pochodzących ze Wschodu. Pani Angelina Rapcewicz opowiadała o wyjedzie swojej rodziny z Rosji, a Pan Ivan Pashkevich o wyjeździe z Białorusi z powodu represji wobec osób protestujących latem 2020 r. Studenci odnieśli się także do problemu wojny rosyjsko-ukraińskiej i poinformowali widzów o poglądach swoich rosyjskich i białoruskich znajomych.

Nasi studenci zaprezentowali się bardzo profesjonalnie. Gratulujemy udanego występu!!!